Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
"Якщо любиш рідне слово - бережи його, дбай про нього, як про власну долю, служи найсвятішому, засіваючи в душі золоте зерно, що згодом проросте добром"
День української писемності та мови відзначають в Україні кожного року 9 листопада.
Мов зорею засвітилася...
К.Білокур.
Тема: Галина Кирпа «Мій ангел». Виразне читання напам’ять
Мета: поглибити знання учнів про ідейно-художній зміст вірша Галини Кирпи «Мій ангел»; розвивати навички виразного читання, пам'ять, образне мислення, уміння формулювати думку й відстоювати її; виховувати морально - етичні принципи.
Тема уроку. Інтимна лірика
І.Я. Франка
«Тричі мені являлася любов...»
Мета уроку. Ознайомити учнів з інтимною лірикою І.Я. Франка, його збіркою «Зів’яле листя», намагатися з’ясувати через духовний світ та спогади про кохання життєву основу інтимної лірики поета, що став в один ряд зі світовими геніями, вчити слухати класичну музику світових геніїв, декламувати вірші; розвивати й виховувати красу взаємин, любов до поетичного і музичного слова, що лине із закоханого серця І.Я. Франка та відомих світових геніїв музики; виховувати почуття любові, красу взаємин між дівчиною та хлопцем, любов і зацікавленість до класичної музики.
Тема: Поетична творчість Т.Г.Шевченка 1843-1947 рр (період «трьох літ»). «Заповіт» - бойова програма поета-демократа.
Мета: Відтворити основні віхи творчого та життєвого шляху Т.Г.Шевченка 1843-1847 рр (періоду «трьох літ), підкреслити значимість цього періоду та становлення поета як національного пророка.
Показати образ неньки - України як найсвітліший і найдраматичніший образ в творчості Т.Г.Шевченка.
Виховувати в учнів любов до Батьківщини та почуття відповідальності за рідний край
Олександр Олесь «Микита Кожум'яка». Ознаки драматичного твору, його будова.
Мета Уроку
Ознайомити учнів із драматичним твором, опрацювати ідейно-художній зміст драми казки; на прикладі п’єси Олександра Олеся «Микита Кожум’яка», розглянути основні ознаки драматичного твору.
(Т. Шевченко)