16 лютого 2022

Шкільний театр

 Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

 21 ЛЮТОГО Міжнародний день рідної мови

 В історії кожного театру є п'єси, до яких час від часу звертаються різні покоління українців. "Мартин Боруля" є знаковою постановкою. Нинішнє покоління учнів пропонують свою оригінальну версію.

12 лютого 2022

Т. Г. Шевченко - скарб українського народу

 

Виховний захід на тему

"Т. Г. Шевченко - скарб українського народу"

Метою заходу було розширення та поглиблення уявлень учнів про великого майстра слова і пензля, прищеплення любові до його творчості, до України, виховання справжніх патріотів своєї Батьківщини, гордості за людей, які прославили рідну землю.



Інсценізація п’єси Михайла Старицького «За двома зайцями»

 

Виховний захід з української літератури «театральна вітальня». Інсценізація п’єси Михайла Старицького «За двома зайцями»



Шкільний театр

 Кайдашева сім'я

«Кайдаше́ва сім'я́» — реалістична соціально-побутова повість українського письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького, написана та вперше видана 1878 року.

У повісті через серію трагікомічних ситуацій з життя родини Кайдашів демонструється шкода від духовної роз'єднаності, яка призводить до егоїзму, розбрату, невмілого користування спадком попередніх поколінь.

 Кайдашева сім'я» вийде турецькою мовою

Шкільний театр

 Сватання на Гончарівці

 «Сватання на Гончарівці» — соціально-побутова комедія Григорія Квітки-Основ'яненка. Перша редакція видана у 1836 році у Харкові — тоді п'єса була зовсім коротесенькою (всього 16 сторінок). Згодом Квітка-Основ'яненко значно переробив й доповнив п'єсу й вже, наприклад, коли п'єса «Сватання на Гончарівці» увійшла у посмертне зібрання його драматичних творів, що вийшло у Москві у 1862 році у Видавництві Панька Куліша, там п'єса вже була значно розширеною й мала 96 сторінок. 

 Сватання на Гончарівці | Рівненський академічний український  музично-драматичний театр

Шкільний театр



Новорічні вечорниці 

Новий рік – це довгоочікуване, особливе, улюблене, казкове свято! Напередодні Нового року в школі пройшли Новорічні вечорниці, які підготували учні нашого закладу 

Музей декоративного мистецтва запрошує на новорічні та різдвяні музейні  свята / Музейний простір. Музеї України та світу

Шкільний театр

 Марко Лукич Кропивницький був видатним артистом, одним з видатних творців українського театру. 

У веселій п’єсі своїй – «По ревізії» письменник яскравими фарбами малює внутрішнє життя сільського волостного правління».

 

Марко Кропивницький По ревізії скачать книгу fb2 txt бесплатно, читать  текст онлайн, отзывы

Шкільний театр

 

Вистава "Андріївські вечорниці"

Андріївські вечорниці — одна з найцікавіших давніх традицій. За українським звичаєм, ввечері 12 грудня молодь збиралася на вечорниці, влаштовуючи на них усілякі дійства — ворожіння, забави і співи. Традиційно всі танцювали та ліпили вареники, а ще у цей вечір незаміжні дівчата ворожили на судженого.

Андріївські вечорниці | Новини | ЖБФК

Підготовка до ЗНО

 

 Зовнішнє незалежне оцінювання

13 травня 2019 року розпочинається реєстрація на ЗНО вступників в  магістратуру — Новини Житомирської політехніки

День української писемності та мови

 

День української писемності та мови відзначають в Україні кожного року 9 листопада.

9 листопада - День української писемності та мови! | Офіційний сайт Луцької  міської ради

Відкритий урок

 

Тема уроку. Розвиток мовлення. Усний твір-опис «Квіти на картинах  Катерини Білокур».5 картин Катерини Білокур, якими захоплюється світ

Мов зорею засвітилася...

Епіграф уроку: «А квіти я буду малювати і малювати, бо я так люблю над ними працювати, що слів не знайду аби висловити ті почуття любові до них – моєї великої любові».

К.Білокур.

 


Відкритий урок

 

 Тема: Галина Кирпа «Мій ангел». Виразне читання напам’ять

Мета: поглибити знання учнів про ідейно-художній зміст вірша Галини Кирпи «Мій ангел»; розвивати навички виразного читання, пам'ять, образне мислення, уміння формулювати думку й відстоювати її; виховувати морально - етичні принципи.

 Галина Кирпа. «Мій ангел такий маленький...», «Коли до вас темної ночі...»

Відкритий урок

Тема уроку. Інтимна лірика 

І.Я. Франка

«Тричі мені являлася любов...»

Презентація "Іван Франко "Тричі мені являлася любов"

Мета уроку. Ознайомити учнів з інтимною лірикою І.Я. Франка, його збіркою «Зів’яле листя», намагатися з’ясувати через духовний світ та спогади про кохання життєву основу інтимної лірики поета, що став в один ряд зі світовими геніями, вчити слухати класичну музику світових геніїв, декламувати вірші; розвивати й виховувати красу взаємин, любов до поетичного і музичного слова, що лине із закоханого серця І.Я. Франка та відомих світових геніїв музики; виховувати почуття любові, красу взаємин між дівчиною та хлопцем, любов і зацікавленість до класичної музики.

Відкритий урок

 

Тема: Поетична творчість Т.Г.Шевченка 1843-1947 рр (період «трьох літ»). «Заповіт» - бойова програма поета-демократа.

Відомі і невідомі факти про «Заповіт» Тараса Шевченка» (Літературна година  до дня написання твору) » Комунальний заклад "Публічна бібліотека" Вишневої  міської ради

Мета: Відтворити основні віхи творчого та життєвого шляху Т.Г.Шевченка 1843-1847 рр (періоду «трьох літ), підкреслити значимість цього періоду та становлення поета як національного пророка.

Показати образ неньки - України як найсвітліший і найдраматичніший образ в творчості Т.Г.Шевченка.

Виховувати в учнів любов до Батьківщини та почуття відповідальності за рідний край

Олександр Олесь «Микита Кожум'яка».

 

 Олександр Олесь «Микита Кожум'яка». Ознаки драматичного твору, його будова.

МИКИТА КОЖУМ'ЯКА - повнометражний анімаційний фільм! - YouTube

 Мета Уроку

Ознайомити учнів із драматичним твором, опрацювати ідейно-художній зміст драми казки; на прикладі п’єси Олександра Олеся «Микита Кожум’яка», розглянути основні ознаки драматичного твору.

 

Формування загальнокультурної компетентності учнів на уроках української мови та літератури


 

 

Національна ідея - це щось достатньо стійке, таке, що віками, тисячоліттями таїться в архетипі народу, його крові. І раптом, у певні (критичні) моменти вихлюпується назовні - переходить у свідомість, логіку вчинків і робить народ одержимим, готовим на будь - які жертви. Мрія втілюється в програму і гасло боротьби. Поки жива мрія - жива нація. Можна втратити державність, територію, навіть багато в чому мову і культуру і відродитися, повернути все з лишком, якщо ... не втрачена мрія, яка послана з Неба "і мертвим, і живим, і ненародженим..."

(Т. Шевченко)